ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Mahle buduje hale. Będzie zatrudniać. Kobiety też

ponad rok temu    24.10.2017
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

4 tysiące - tyle osób ma docelowo pracować w Mahle Polska w Krotoszynie. Niemiecki koncern stawia na rozwój i właśnie buduje nową halę produkcyjną, gdzie wytwarzane będą wałki rozrządu. To nie koniec planów inwestycyjnych. Od niedawna działa linia produkcji stalowych tłoków, ale firma zamierza otworzyć kolejną. I zatrudnić głównie kobiety.

    Nowa hala ma być gotowa w połowie przyszłego roku. W pierwszej fazie liczyć będzie 9.300 m2, przy czym w przyszłym roku zostanie rozbudowana o dodatkowe 2.500 m2. Mahle chce tu ruszyć z produkcją kolejnych części samochodowych. Tym razem wałków rozrządu.

Szkolenia i pracadla 150 osób
Już teraz na potrzeby uruchomienia produkcji szkolenie w Niemczech przechodzą inżynierowie, technolodzy i operatorzy maszyn z Krotoszyna. Inwestycja pozwoli także stworzyć nowe miejsca pracy. Firma potrzebuje inżynierów oraz osób do produkcji bezpośredniej. - To w perspektywie 2-3 lat - zaznacza Andreas Kosicki, dyrektor generalny Mahle Polska w Krotoszynie. Łącznie zatrudnienie ma znaleźć 130-150 osób. Wiąże się to również z otwarciem przed kilkoma miesiącami produkcji tłoków stalowych. System pracy w nowo powstających halach, podobnie jak w dotychczasowych, odbywać się będzie w systemie 4-zmianowym.

Oferta dla kobiet
W planach Mahle na najbliższe pięć lat jest otwarcie produkcji filtrów samochodowych. Miałaby się ona toczyć na zaplanowanej na blisko 30.000 m2 powierzchni hali. - Początek produkcji to będzie 2020 lub 2021 r. - zdradza Andreas Kosicki, dyrektor generalny Mahle Polska w Krotoszynie. Montaż filtrów powietrza, paliw, a także sporych wymiarów filtrów kabinowych do pojazdów ciężarowych firma chce powierzać głównie kobietom. - Będą to lekkie prace montażowe. W 80% zatrudnienie znajdą panie. Już teraz mamy dużo podań o pracę właśnie od pań - zaznacza. I podaje, że oznacza to przyjęcie dodatkowych 300 pracowników, z czego ponad 200 to będą kobiety. - Sądzę, że zatrudnienie w Mahle Polska będzie szło w kierunku 4 tys. pracowników - zapowiada dyrektor generalny.

Na umowach z Sampro
Jak dotąd kadrę pracowniczą głównie stanowią mieszkańcy Ziemi Krotoszyńskiej, a także powiatu pleszewskiego, jarocińskiego i ostrowskiego. Czołowi fachowcy pochodzą z większych ośrodków: z Wrocławia czy Poznania. Większość pracuje dla Mahle, natomiast jest część pracowników, zwłaszcza produkcji i obsługi maszyn, zatrudniana przez zewnętrzną spółkę Sampro. Jest to praktykowane od 2008 roku, gdy miał miejsce kryzys w branży. - Kiedy jest redukcja zamówień, jesteśmy w stanie zrezygnować z wypożyczonych pracowników - mówi Michał Lejkowski. Na umowy z Sampro zatrudniani są nowicjusze. Zaczynają wówczas od minimalnej płacy
2,1 tys. zł (brutto). I zwykle otrzymują umowę na kilka miesięcy. Gdy się sprawdzą, przechodzą pod skrzydła Mahle. - Co roku dobrowolnie przejmujemy 50 pracowników z Sampro. Dzisiaj wypożyczamy ok. 300 pracowników, co roku 1/5 przechodzi na umowy z Mahle - wylicza Andreas Kosicki.

Ewa Serafiniak


Blisko 3.300 osób
pracuje w Mahle Polska w Krotoszynie. 93% załogi stanowią mężczyźni. 90% mieszka na terenie powiatu krotoszyńskiego. 10% to mieszkańcy głównie Ostrowa Wlkp., Jarocina, Pleszewa i okolic.

4 tys. zł (brutto)
to średnia pensja pracowników firmy, pomijając pensje członków zarządu.

Dla pracowników z Krotoszyna uruchomiono linię autobusową, dzięki której mogą oni docierać na miejsce pracy. W przyszłości autobus ma kursować także do Pleszewa i Jarocina.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jodło
ponad rok temu ocena: 20%  1
Widzę, że w Mahle będzie już tylko lepiej! Ciekawe jak rozwinie się ta firma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji